Zambet de copil
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Zambet de copil


 
AcasaGalerieUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Postare fotografii in forum

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Doriana
Admin
Doriana


Numarul mesajelor : 1149
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 13/06/2008

Postare fotografii in forum Empty
MesajSubiect: Postare fotografii in forum   Postare fotografii in forum Icon_minitimeLun Iun 16, 2008 10:18 am

Daca aveti cont intrun host pictures de genul webshots, sau photobucket sau orice alt host care genereaza coduri sub fotografia voastra, copiati unul dintre coduri aici chiar dupa textul pe care vreti sa il postati, in mesaj.Dati apoi Previzualizare ca sa fiti siguri ca sunt codurile corecte. Daca poza se vede faceti click pe Trimite, daca nu incercati alt cod. De obicei sub fotografia din album vor fi cam 3-4 coduri.

Eu va recomand www.photobucket.com.
Iata pasii: :!:
Dupa ce ati dat upload (odata intrati in contul photobucket) selectand in prealabil din computer care fotografie/fotografii vreti sa stocati in album, asteptati si cand uploadul va fi de 100% ,pozele vor aparea pe ecran exact ca si in print screenul din contul meu de mai jos.
Sub fiecare imagine aveti ultimul cod IMG de jos.
Daca faceti click pe el, va aparea un frame galben cu textul COPIED exact ca si in imaginea de jos.
Apoi faceti ctr + V in locul unde vreti sa postati fotografia in forum, dati previzualizare si daca totul e ok, imaginea e vizibila. Puteti atasa mai multe fotografii.


Postare fotografii in forum Exemplu-1


Ultima editare efectuata de catre Marisa in Mier Iul 02, 2008 12:13 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://zambet-de-copil.forumgratuit.ro
Doriana
Admin
Doriana


Numarul mesajelor : 1149
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 13/06/2008

Postare fotografii in forum Empty
MesajSubiect: Re: Postare fotografii in forum   Postare fotografii in forum Icon_minitimeLun Iun 30, 2008 10:38 am

Acum putem atasa fotografii in forum direct din calculatorul dvs.
cum procedam?
Deasupra textului pe care dorim sa il scriem, este o iconita mica Gazduieste imagine (e o imagine cu o discheta mica albastra, in background avand o imagine micuta).
Odata deschisa, apasati Browse si alegeti din computer imaginea dorita, apoi apasati Host it, si asteptati un rand de 3 coduri, alegeti pe cel din mijloc IMG, dati Copy si apoi Ctrl V aici in forum, si imaginea va aparea.


Postare fotografii in forum 24795411
Sus In jos
https://zambet-de-copil.forumgratuit.ro
dana

dana


Numarul mesajelor : 529
Varsta : 50
Localizare : brasov
Data de inscriere : 28/09/2008

Postare fotografii in forum Empty
MesajSubiect: Re: Postare fotografii in forum   Postare fotografii in forum Icon_minitimeMar Oct 21, 2008 6:48 pm

am tot incercat nu ma pot loga nu pot sa rescriu ce scriu ei la fel
Sus In jos
Doriana
Admin
Doriana


Numarul mesajelor : 1149
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 13/06/2008

Postare fotografii in forum Empty
MesajSubiect: Re: Postare fotografii in forum   Postare fotografii in forum Icon_minitimeMar Oct 21, 2008 7:14 pm

te referi la un cod? acela format din litere si cifre? vezi ca trebuie sa fie exact cum scrie acolo, cu litere mairi sau mici (pot fi si amestecate) .
mai anunta-ma cum intampini probleme
Sus In jos
https://zambet-de-copil.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Postare fotografii in forum Empty
MesajSubiect: Re: Postare fotografii in forum   Postare fotografii in forum Icon_minitime

Sus In jos
 
Postare fotografii in forum
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Galerie fotografii
» Propuneri forum
» Accesul in forum!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Zambet de copil :: Anunturi si Informatii :: Probleme tehnice-
Mergi direct la: